ساختمان فوتبال فوتبالی جام جهانی جام جهانی

ساختمان: فوتبال فوتبالی جام جهانی جام جهانی رشته ورزشی جمهوری خلق اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جزئیات توزیع کالاهای اساسی

واردات کالاهای اساسی با دلار 4200 تومانی تا آخر فروردین ماه سال 98، بااهمیت ترین مطلبی بود که مدیر جمهوری در گفت و گوی زنده با مردم در میان گذاشت و این اطمینان

جزئیات توزیع کالاهای اساسی

جزئیات توزیع کالاهای اساسی

عبارات مهم : ایران

واردات کالاهای اساسی با دلار 4200 تومانی تا آخر فروردین ماه سال 98، بااهمیت ترین مطلبی بود که مدیر جمهوری در گفت و گوی زنده با مردم در میان گذاشت و این اطمینان را داد که سیاست دولت حداقل در مورد کالاهای اساسی هیچ تغییری نخواهد کرد و دیگر نیازی نیست مردم جهت خرید کالاهای اساسی به فروشگاه ها بروند و خریدهای کلان کنند. در آن نشست به مواد شوینده هم اشاره شد که قرار است در لیست کالاهای اساسی قرار گیرند تا قیمت آنها کنترل شود و مردم پول بیشتری را پرداخت نکنند.

جزئیات توزیع کالاهای اساسی

در نهایت16 مردادماه لیست کالاهای اساسی به وسیله 3 وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و بهداشت و درمان تهیه و به دولت ارائه شد. وزارتخانه هایی که تأیید ثبت سفارش کالا را عهده دار هستند. بر این اساس اگر کالای مشابه تولید داخل باشد یا حجم واردات آن زیاد باشد، این وزارتخانه ها می توانند ثبت سفارش را باطل کنند. در این میان کالاهایی اولویت واردات دارند که نیاز کشوراست. طبق آخرین لیست نهایی شده است 25 گروه کالایی مجاز به واردات با ارز دولتی هستند و مابقی کالاها جهت تأمین ارز باید سراغ بازار ارز ثانویه و بازار آزاد بروند.در جدول پیش رو اسامی کالاهای که می توانند ارز 4200 تومانی بگیرند، آماده است.

فروشگاه های زنجیره ای عرضه کننده کالاهای اساسی شدند

یک منبع مطلع در وزارت صنعت، معدن و تجارت راجع به واردات کالاهای اساسی و نحوه توزیع آن به «ایران» گفت: تمام کالاهای اساسی با ارز دولتی در شبکه های منتخب توزیع می شود. شبکه های منتخب مشمول بر تمام فروشگاه های زنجیره ای کشور (دولتی و خصوصی) و شرکت های تعاونی است.

واردات کالاهای اساسی با دلار 4200 تومانی تا آخر فروردین ماه سال 98، بااهمیت ترین مطلبی بود که مدیر جمهوری در گفت و گوی زنده با مردم در میان گذاشت و این اطمینان

وی با بیان اینکه عرضه کالاهای اساسی در فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های تعاونی باعث می شود توزیع کالا یکنواخت و مناسب صورت گیرد، اظهار داشت: فقط یک فروشگاه زنجیره ای 700 شعبه در کشور عزیزمان ایران دارد. بدهید جهت با قطعیت می توان گفت که عرضه به شکل عنوان شده است منطقی و مورد تأیید مردم و کارشناسان هست. توزیع کالاها بین فروشگاه های زنجیره ای چون اتکا، شهروند، رفاه، افق کوروش، هایپر و جانبو خواهد بود. این منبع مطلع خاطرنشان کرد: سوپر مارکت های بزرگ و آنهایی که شکایت به جهت زیاد کردن قیمت نداشتند هم می توانند به عنوان مباشر به کالاهای اساسی دسترسی پیدا کنند.

لذا به مردم اطمینان می دهیم که عرضه کالاها بدون مسئله خواهد بود و همه دسترسی به کالاهای اساسی خواهند داشت. وی گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های تعاونی سهم قابل توجهی در تأمین کالاهای مصرفی دارند از این رو جهت آنکه نظام کنترلی، براق و مشخص باشد، فروشگاه ها گزینش شدند. وی اظهارداشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست های متعددی را با مسئولان فروشگاه های زنجیره ای گذاشته است و آنها با فرآیند تازه توزیع کالا آشنا شدند و آمادگی های مورد نیاز ایجاد شده است هست. لذا از این بعد کالاها از طریق شبکه های عنوان شده است در اختیار مردم قرار می گیرد.

ایجاد سامانه جهت رصد کالاها با ارز دولتی

جزئیات توزیع کالاهای اساسی

این منبع مطلع از سامانه ای خبر داد که بواسطه آن می توان کالاهای اساسی را رصد و بر اساس آن میزان واردات و توزیع را ساماندهی کرد. در سامانه آینده نگری شده، میزان عرضه کالای اساسی به فروشگاه ها، میزان واردات، میزان کالاهای خریداری شده است به وسیله مردم و میزان ارز تخصیص داده شده است یافته، در نظر گرفته می شود. لذا هیچ کدام واردکنندگان و عرضه کنندگان نمی توانند خارج از سامانه آینده نگری شده، اقدامی انجام دهند.

شاید پودر شوینده هم جزو کالاهای اساسی شود

وی راجع به اینکه آیا پودر شوینده در لیست کالاهای اساسی دیده نشده است و این عنوان از سوی مدیر جمهوری وعده داده شده است بود، خاطرنشان کرد: در لیست اولیه کالاهای اساسی پودر شوینده گنجانده نشده است ولی در بازنگری، احتمال افزوده شدن بعضی از کالاها وجود دارد.این لیست قطعی و نهایی نیست. اگر در کالایی دچار کمبود، بحران و گرانی شویم نسبت به افزودن آن به لیست کالاهای اساسی اقدام خواهیم کرد.

واردات کالاهای اساسی با دلار 4200 تومانی تا آخر فروردین ماه سال 98، بااهمیت ترین مطلبی بود که مدیر جمهوری در گفت و گوی زنده با مردم در میان گذاشت و این اطمینان

هیچ کمبودی احساس نمی شود

این منبع آگاه در مورد اینکه در فروشگاه های زنجیره ای عرضه کالاهای اساسی با محدویت مواجه هست، تصریح کرد: قبول دارم مقدار فروش کالا بخصوص در فروشگاه های زنجیره ای نسبت به گذشته زیاد کردن یافته است ولی کالا به اندازه کافی وجود دارد و هیچ کمبودی احساس نمی شود. لذا از مردم می خواهیم به سمت احتکار خانگی نروند. طی چند وقت اخیر فروشگاه های زنجیره ای فروش کالا به مردم را محدود کردند و اجازه نمی دهند مردم بیش از 2 الی 3 بسته یا قوطی روغن، رب، ماکارونی، برنج و… خریداری کنند. این محدودیت از زمانی اتفاق افتاد که چند هفته پیش مردم به خاطر نگرانی از کمبود کالا سراغ فروشگاه های زنجیره ای رفتند و در یک شبانه روز قفسه های کالاهای اساسی را خالی کردند. دولت نیز از فروشگاه ها و تولیدکنندگان خواست که عرضه کالا با محدودیت روبه رو شود تا اوضاع ارزی کشور مشخص و براق شود.

جزئیات توزیع کالاهای اساسی

٧٥٠ رديف كد هشت رقمي در زمره كالاهاي اساسي

مجتبي خسروتاج معاون وزير صنعت، معدن و تجارت نیز درگفت و گو با «ایران» گفت: 25 کالا یا گروه کالایی مشمول نظام کنترلی و نظارت ارز با نشانه حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی، ضروری، دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: اقلام یاد شده است در جدول یا مواداولیه آنها در مواردی که نیاز به واردات داشته باشد، مشمول بر حدود 750 تعرفه کد هشت رقمی خواهد بود که با ارز قیمت رسمی وارد کشور می شود. در سامانه جامع تجارت و ثبت سفارش این کالاها با کد «یک»مشخص شده است اند. وی در ادامه افزود: آنچه که در تهیه و تدوین این اقلام محوریت داشته است اول از همه توجه به اقلام مهم و مورد مصرف مردم و در درجه دوم امکان کنترل و نظارت بر شبکه تامین و توزیع این کالاها به نحوی که بتوان کالاها را با قیمت مناسب به دست مردم رساند، بوده است.

به روز رسانی کالاهای اساسی در دستور کار دولت

بر اساس مصوبه هیأت وزیران که از سوی معاون اول مدیر جمهوری ابلاغ شده است هست، بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مجاز است نسبت به تأمین ارز کالا های فهرست گروه یک مشمول بر کالا های اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به قیمت رسمی ارز اقدام کند. وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به بازبینی و به روزرسانی فهرست کالا های مذکور و اعلام آن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اقدام کند. همچنین وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شدند کنترل و نظارت مورد نیاز را به منظور حصول اطمینان از توزیع کالا های اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی وارد شده است بر اساس فهرست پیوست که تأیید شده است به مهر دفتر هیأت دولت هست، بر مبنای قیمت رسمی از وقت ورود کالا تا عرضه آن در شبکه خُرده فروشی (مراحل تأمین، پخش، توزیع و رسیدن به دست مصرف کننده) به عمل آورند.

سازمان حمایت ناظر بازار

سازمان حمایت وظیفه بازرسی و نظارت جهت جلوگیری از سوء استفاده و انحراف را دارد. همچنین عنوان شده است است در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص، حمل و توزیع، مورد نظارت قرار می گیرد و به منظور بهره گیری از نظارت مردمی، با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می شود.

قیمت کالاها تا 98 ثابت خواهد ماند

واردکنندگان این کالاها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه بموقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالاها را جهت مصرف کننده نهایی اعلام می کند و قیمت ارز جهت این دسته از کالاها، تا اردیبهشت ماه سال 1398، عوض کردن نخواهد کرد.

کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | تجارت | زنجیره | واردات | فروشگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs